O projektu FlexiRay

RFID antény jsou klíčovým prvkem každé instalace


Vývoj RFID UHF antén

Společnost Barco se zabývá integrací RFID od roku 2005. K vývoji unikátních RFID UHF antén vedly především praktické zkušenosti z reálných RFID projektů, které poukázaly na mezery na trhu současných RFID produktů v oblasti nasazení RFID v interiérech, a stejně tak při instalaci RFID čtecích zón na výrobních linkách a pásových dopravnících. Dostupné RFID antény na trhu se ukázaly jako nedostatečné pro úspěšné zvládnutí projektu. Naopak volba správné RFID antény je klíčovým krokem pro každou RFID instalaci.

 

Slabá místa a nedostatky konvenčních RFID antén

Nevyhovující design konvenčních RFID antén a rovněž jejich vyzařovací charakteristiky jsou úzkým místem řady instalací zvláště v interiérech, výrobě, i regálových aplikací z těchto důvodu:

  • robustní design, velikost, vysoká montážní hloubka
  • nevzhledný tvar neumožňuje nasazení v interiéru
  • běžně vysoký zisk antén neumožňuje jejich vyladění na krátkou vzdálenost, např. udržení pořadí objektů, zamezení nechtěného čtení


Proto se společnost Barco začala intenzivně zabývat vlastním vývojem unikátních tenkých antén s modulární délkou a  estetickým designem. Bezesporu každá RFID aplikace by si zasloužila specifickou anténu, nicméně tento vývoj by byl neúměrně drahý a ne každá aplikace si to může dovolit.

 

Naším cílem je dodávat unikátní přesto běžně dostupné antény, které zvýší efektivitu RFID instalace a výrazně zpřístupní RFID pro firmy jakéhokoliv typu, velikosti či zaměření. Antény FlexiRay byly úspěšně testovány v reálném provozu výrobních i nevýrobních společností, kde potvrdily svoje kvality. Proto jsme rádi, že se naše záměry ubírají správným směrem a náš vývoj v oblasti RFID přináší reálné výsledky.


Projekt FlexiRay byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info